HEADER

V chomutovském kině Svět se konala mediální přehlídka ,,Setkání s YouTubery“, které se zúčastnili i žáci naší školy. Tato akce se uskutečnila již podruhé, a to v rámci projektu ,,Zůstaňte s námi po škole! Aneb Rozvoj kompetencí žáků škol v Ústeckém a Karlovarském kraji“.
Účastníci obsadili prostory kina Svět, kde se rozdělili do pěti skupin a vystřídali tematická stanoviště, na kterých probíhaly semináře s pozvanými hosty.
Jak správně natočit úspěšné video jim radil youtuber Nakashi. Jak se z youtubera stát režisérem a hercem zároveň jim prozradil Tadeáš Říha spolu s Radkem Jirglem. Jak jít za svým snem a nevzdávat se, se dozvěděli od moderátora televize Nova Karla Kašáka. Na stanovišti ,,Game Team“ si mohli zahrát Overwatch, Fortnite, Counter Strike atp. To se všem samozřejmě velmi líbilo. Při relaxu a svačině zhlédli filmy natočené svými kamarády z jiných škol a diskutovali o nich.
Samozřejmě, že nemohla chybět autogramiáda s pozvanými hosty, kteří ochotně podepisovali fotografie a památníčky a se všemi ochotně pózovali před spousty mobilů, foťáků a kamer.
Tato akce měla velký úspěch a všichni se už těší na další setkání.
Mgr. Eva Vokurková

IMG 6386 1