HEADER

Žáci ze ZŠ Krušnohorská a ZŠ Budovatelů mají za sebou pracovní kemp v rámci projektu „Chci překonat bariéry“, jehož nositelem je 4. ZŠ (dnes Městské gymnázium a základní škola Jirkov). Tento projekt má za úkol prohlubovat jazykové znalosti dětí skrze poznávání významných architektonických, historických nebo přírodních památek v našem kraji. Pět dní strávili žáci v autokempu Červený Hrádek, kde s pomocí pedagogů a odborníků sestavovali scénáře a stříhali dříve natočený materiál, aby tak dali vzniknout filmu, který shrne jejich práci. To vše děti zvládají v cizích jazycích, a to v angličtině, němčině a ruštině. Celý kemp ovšem nebyl pouze o natáčení, stříhání, upravování. Na každý den byl pro účastníky kempu připraven zábavný večer, jehož náplní bylo například batikování triček, hraní míčových her, minigolf, táborák či dokonce stezka odvahy. Žáci si pracovní kemp moc užili a přitom si procvičili konverzaci v cizím jazyce a naučili se spoustu nového kolem tvorby filmu.

OPVK hor zakladni logolink RGB cz

 

Projekt „Chci překonat bariéry č. CZ.1.07/1.1.34/02.0056“

TATO AKTIVITA JE SPOLUFINANCOVÁNA EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČR, POSKYTOVATELEM DOTACE JE ÚSTECKÝ KRAJ

Na Chomutovsku se zrodila další spolupráce mezi základními školami. Nositelem nového projektu je ZŠ Jirkov, Krušnohorská 1675. Projekt „Chci překonat bariéry“ navazuje na dřívější úspěšný projekt „Můj region“, který pomáhal žákům poznat svůj kraj zábavným způsobem. Ve spolupráci s regionálními odborníky budou pedagogové připravovat pracovní listy, které budou žákům k dispozici nejen v češtině, ale i v cizích jazycích, a to v angličtině, němčině a ruštině. Jedinečností tohoto projektu je, že se děti dostanou i pryč ze školních lavic. V plánu jsou exkurze, kde budou účastníci z řad žáků 1. a 2. stupně základních škol plnit dané úkoly a pod dohledem pedagoga také pořizovat videozáznamy a fotodokumentaci. Žáci dokonce o prázdninách vycestují se svými učiteli na týdenní pracovní kemp, kde bude jejich úkolem zpracovat materiály nasbírané během školního roku na exkurzích.

Interakci mezi dětmi z partnerských škol v rámci projektu zajistí besedy „Žáci žákům“, během kterých se na jednotlivých školách budou konat prezentační přednášky, kde žáci za doprovodu vyučujícího předvedou svou práci. Projekt „Chci překonat bariéry“ je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR, poskytovatelem dotace je Ústecký kraj.

V rámci tohoto projektu vznikají výukové materiály v anglickém, německém a ruském jazyce. Regionální pracovníci připravují podklady z různých zajímavých míst našeho regionu. Žáci poté pod vedením pedagogů vytvářejí pracovní listy. Žáci se tak dozvídají zajímavosti ze svého okolí a současně si procvičují angličtinu, němčinu či ruštinu. Dnes již jsou připraveny výukové materiály o Kludského vile v Jirkově, o Zooparku v Chomutově, o Aquadromu v Mostě a o Božím Daru.